Kulisy produkcji książek

Wycieczki szkolne stanowią wyjątkową okazję dla uczniów do odkrywania tajemnic otaczającego ich świata. 15 kwietnia br. klasy 4C i 5B wyruszyły w niezwykłą podróż, podczas której zgłębiały proces powstawania książek, od samego pomysłu po finalny produkt. Drukarnia, wydawnictwo i Księgarnia Tuliszków otworzyły przed nimi swoje drzwi, oferując niezapomniane doświadczenia i edukacyjną zabawę.
Nasi młodzi odkrywcy mieli okazję poznać tajniki drukarskiego rzemiosła podczas zwiedzania parku maszynowego drukarni. W trakcie fascynującej godzinnej wizyty dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka – od etapu prepress, przez sam proces druku (press), aż po postpress, czyli wykończenie i przygotowanie do dystrybucji. Spotkanie z drukarzami i introligatorami rzucało światło na pracę, która kryje się za każdą wydrukowaną stroną.
Kolejnym etapem wycieczki było odkrywanie tajemnic księgarni. Dzieci miały okazję przejrzeć regały pełne skarbów literatury oraz zobaczyć magazyn księgarni.
Nie zabrakło również zajęć praktycznych, które pozostawiły niezatarte wrażenia. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość stworzenia własnej okładki książki, korzystając z profesjonalnych materiałów plastycznych i szablonów.
Wycieczka do drukarni, wydawnictwa i księgarni była niezwykłą przygodą, która na zawsze pozostanie w pamięci uczestników. To doświadczenie nie tylko wzbogaciło wiedzę uczniów, ale także otworzyło przed nimi nowe horyzonty w fascynującym świecie książek.

< Dodane przez szkola dnia 16 kwietnia 2024 7:33 >