Laureaci Olimpiady Wiedzy Archimedes-Matematyka.Plus

6 listopada 2015 r. odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes-Matematyka.Plus, w której wzięło udział 55 uczniów z klas III-VI. Celem konkursu było pobudzenie i uaktywnienie uczniów w zakresie matematyki, a także sprawdzenie posiadanej wiedzy i umiejętności z tego zakresu. Uczniowie, w ramach testu, mieli do rozwiązania 25 zadań w formie testu jednokrotnego wyboru sprawdzające umiejętności: wyszukiwanie i tworzenie informacji, modelowanie matematyczne, użycie i tworzenie strategii, rozumowanie i argumentacja. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, które wcale nie były łatwe. Świadczą o tym uzyskane przez nich wysokie wyniki – 25 zostało laureatami olimpiady matematycznej: laureat I stopnia z wyróżnieniem (100pkt.): Bartosz Majda, Konrad Lament; laureat I stopnia (96pkt.): Maciej Kmieciak; laureat II stopnia (92pkt.): Dawid Maciejewski, Stanisław Czapla, Kamil Świerk, Szymon Mielczarek ; laureat III stopnia (88pkt.): Dawid Włodarczyk, Wojciech Zgoda, Beata Pankowska, Tamara Driessen, Maria Jędrzejewska, Filip Kaźmierczak, Miłosz Groblica; laureat IV stopnia (84pkt.): Sebastian Wagner, Zuzanna Grzelka, Wiktoria Szymańska, Oliwia Warach, Martyna Mokrowiecka, Mikołaj Antczak; laureat V stopnia (80pkt.): Kinga Sobczak, Jakub Bartosik, Wiktor Walczykowski, Przemysław Kosobudzki, Julia Jasnowska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!

< Dodane przez szkola dnia 8 stycznia 2016 17:58 >