Lekcja historii w muzeum

„Sławoj Felicjan Składkowski – lekarz, generał, premier” to tytuł wystawy prezentowanej w Muzeum naszego miasta. W dniu 27 września uczniowie wraz z nauczycielem historii obok zwiedzania wystawy i pamiątek po generale, brali udział w wykładzie poświęconym jego osobie. Kariera polityczna, służba wojskowa, jego zasługi i  wkład włożony w poprawę warunków sanitarnych w kraju, to główne wątki poruszane na spotkaniu. Postać premiera jest naszym uczniom bardzo dobrze znana, to jeden z 8 turkowian, którego biogram znalazł się w internetowej encyklopedii. A to za sprawą uczniów z „Czwórki”, którzy w ramach udziału w projekcie Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan wybrali postać Składkowskiego jako zasłużonego obywatela naszego miasta.

< Dodane przez szkola dnia 28 września 2016 19:24 >