Mikołajki w Manufakturze

9 grudnia 2015 r. uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami odwiedzili Manufakturę łódzką z okazji Mikołajek. Wycieczka rozpoczęła się od zabaw w JUPI PARKU – niezwykłej sali zabaw, która przeniosła swoich małych gości w tropikalny świat JUPIKA i jego egzotycznych zwierząt. Kręte zjeżdżalnie, labirynty, trampoliny, armatki pneumatyczne, baseny z piłeczkami zachęciły dzieci do wspaniałej zabawy. Każdy w sali rozrywki znalazł coś interesującego dla siebie. Następnym punktem programu był pobyt w „Experymentarium” – ośrodku typu discovery center. Każdy miał tam możliwość samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia dzięki prezentowanym wystawom, które umożliwiły samodzielne poznawanie zagadnień z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury. W „Experymentarium” dzieci zobaczyły najnowsze projekty interaktywne, w tym także najnowocześniejsze i najsłynniejsze wystawy z całego świata. Najwięcej radości sprawiło dzieciom uczestnictwo w projektach poprzez korzystanie z interaktywnych stanowisk i eksponatów oraz przeprowadzania doświadczeń. Po sporej dawce wrażeń naukowych dzieci udały się do Kina IMAX, gdzie w wymiarze 3D obejrzały film pt. „Dobry dinozaur”. Film był bardzo pouczający, a efekty dźwiękowe wywarły na dzieciach duże wrażenie. Wycieczka zakończyła się pobytem w Mc Donaldzie i spacerem po pięknie oświetlonej i świątecznie udekorowanej Manufakturze. Zdjęcia zrobione przy sztucznym lodowisku i okazałej choince były zwieńczeniem wycieczki.

< Dodane przez szkola dnia 12 grudnia 2015 18:56 >