Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Pływaniu

We wtorek 18 października na 25 metrowej pływalni w Turku przeprowadzone zostały Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Pływaniu . W zawodach wzięły udział trzy szkoły podstawowe: SP1, SP4, SP5. Walka była bardzo zacięta, a atmosfera rywalizacji niezwykle motywująca. Każdy z zawodników startował najpierw w indywidualnie w przydzielonych konkurencjach, a następnie w sztafecie 8x25m. Rywalizacja rozpoczęła się od stylu klasycznego, gdzie w roczniku 2006/2007 – I miejsce zajęli Marcelina Filipiak i Konrad Lament, w stylu grzbietowym: III miejce – do Amelia Tutaj, wśród chłopców II miejsce – Olivier Dąbrowski, w stylu dowolnym: III miejsce Julia Szmajda, V -Aleksandra Skała, wśród chłopców III miejsce Eryk Nita , V – Bartosz Majda. Po zakończonej rywalizacji młodszych zawodników przyszedł czas na klasy starsze. W roczniku 2004/2005 w stylu klasycznym II miejsce zajęła Wiktoria Szymańska i Wiktor Walczykowski. W stylu grzbietowym II miejsce Gabriela Pastuszka, I miejsce Patryk Cieślak, natomiast w stylu dowolnym II miejsce Julia Lubas, III miejsce Dominika Zieniewicz, wśród chłopców II miejsce Szymon Janicki, V miejsce Jakub Rosiak. W drugiej części zawodów przyszedł czas na sztafety pływackie. Sztafeta dziewcząt w składzie: Julia Lubas, Marcelina Filipiak, Wiktoria Szymańska, Aleksandra Skała, Amelia Tutaj, Julia Szmajda, Dominika Zieniewicz, Gabriela Pastuszka (rez. Oliwia Warach, Weronika Wasilewska ) zajęła II miejsce i uzyskała awans do zawodów wojewódzkich. Sztafeta chłopców w składzie: Konrad Lament, Olivier Dąbrowski, Eryk Nita, Bartosz Majda, Wiktor Walczykowski, Patryk Cieślak, Jakub Rosiak, Szymon Janicki zajęła II miejsce i uzyskała awans do zawodów wojewódzkich.
Udział w zawodach można zaliczyć do bardzo udanych, a zdobyty puchar i dyplomy niewątpliwie zmotywują zawodników do jeszcze większej pracy na lekcjach pływania. Opiekunowie: Anna Grzelak i Zbigniew Zieliński.

< Dodane przez szkola dnia 19 października 2016 17:26 >