Młodzi twórcy robotów

Od listopada w naszej szkole odbywają się już regularne zajęcia pozalekcyjne z robotyki zorganizowane przez instruktorów placówki Twój Robot. Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodziców i uczniów. Celem zorganizowania w szkole zajęć pozalekcyjnych jest uświadomienie dzieciom, że robotyka może być przygodą, hobby, a w przyszłości zawodem z perspektywami. Blok zajęć z robotyki dla uczestników to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. To również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz rozwijania wyobraźni przestrzennej tych umiejętności, które pozwalają lepiej zrozumieć świat widziany z perspektywy przedmiotów ścisłych. Praca w małych zespołach, w miłej atmosferze pod czujnym okiem instruktorów stwarza doskonałe warunki do pozyskiwania nowych umiejętności z zakresu współczesnych technologii. Podczas zajęć uczestnicy budują własne roboty, a następnie je programują tak, aby jechały prosto, skręcały, widziały przeszkody, reagowały na głos czy dotyk. Niezwykłą frajdę dla dzieci stanowi testowanie zaprogramowanego przez siebie robota. Ta czynność pozwala poczuć satysfakcję z efektów własnej pracy i uczy wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów.
Dwie grupy uczniów w każdy czwartek i sobotę mogą „bawić się” w konstruktorów nowoczesnych robotów i pojazdów. Każde dwugodzinne zajęcia kończą się prezentacją wykonanych od podstaw urządzeń. Nic więc dziwnego, że uczniowie są zachwyceni i zafascynowani tą nowoczesną dziedziną nauki. Wzrasta popularność tą formą zajęć dzieci i rodziców, stąd możliwość utworzenia jeszcze jednej grupy. Zainteresowanych prosimy o kontakt z panią Kamilą Kurzawa Twój Robot.pl Konin tel. 726092193.

< Dodane przez szkola dnia 15 listopada 2015 23:52 >