„Moja ulubiona postać bajkowa”

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny konkurs literacki, którego organizatorem było Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Celem konkursu było: wzbudzanie w uczestnikach kreatywności w opisaniu swojej ulubionej bajkowej postaci, popularyzowanie twórczości literackiej dzieci, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się do konkursu, pisząc opowiadania, wiersze, opisując bajkowych bohaterów. Jury konkursu zakwalifikowało według regulaminu 121 prac literackich dzieci w wieku 11-13 lat i spośród nich wybrano tylko osiem najlepszych. Prace nadesłano z całej Polski, tym bardziej cieszy wyróżnienie otrzymane przez uczennicę klasy VI Szkoły Podstawowej nr 4, Aleksandrę Szelągowską. Dużą niespodzianką była paczka z …Pacanowa. Znajdowała się w niej nagroda w postaci pięknie wydanych książek: „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy i „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery’ego. Nagrodę wręczyła dyrektor szkoły, p. Maria Kukulska, w obecności nauczyciela biblioteki, p. M. Woźniak, nauczycielki języka polskiego, p. M. Olejarczuk oraz koleżanek i kolegów z klasy. Następnie Ola przeczytała napisany przez siebie wiersz pt. „Baba-Jaga”, który został wyróżniony przez jury konkursu. Gratulujemy twórczych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów.

< Dodane przez szkola dnia 28 października 2016 17:13 >