Na tropie pomników przyrody

22 kwietnia uczniowie klas IIB i IIC z okazji Światowego  Dnia Ziemi pojechali na wycieczkę do Piętna, gdzie w pięknym Parku Dworskim Krajobrazowym z pierwszej połowy XIX wieku podziwiali pomniki przyrody. Park w Piętnie wpisany jest do rejestru zabytków nr 349/91. W czasie spaceru po parku dzieci rozpoznawały i nazywały różne gatunki drzew i krzewów. Dowiedziały się wiele ciekawostek o pomnikach przyrody, o tym, że drzewa są bardzo stare i znajdują się pod ochroną, a każdy taki pomnik oznaczony jest odpowiednią tabliczką.  Znalazły też wiosenne kwiaty, słyszały głosy ptaków,  które powróciły do nas po zimie. W tym szczególnym dniu obiecały, że o przyrodę będą dbały codziennie, a nie tylko 22 kwietnia. Wzbogaceni o bardzo ciekawe informacje i wiadomości uczniowie wrócili do szkoły.

< Dodane przez szkola dnia 23 kwietnia 2016 21:40 >