Nieoczekiwana zamiana miejsc

Jakże wielkie było zdziwienie uczniów naszej szkoły, gdy 1 kwietnia 2016 r., ujrzeli wyrośniętych nastolatków w klasie edukacji wczesnoszkolnej, zasiadających na niskich krzesełkach. Byli to gimnazjaliści z Gimnazjum nr 2 w Turku.
Taki oto primaaprilisowy żart, w postaci nieoczekiwanej zamiany miejsc, zafundowali swoim uczniom ich nauczyciele. Dzieci z klas IIb naszej szkoły uczyły się zgodnie z planem klasy IIb Gimnazjum nr 2. Zaś młodzież z gimnazjalnej IIb uczyła się zgodnie z planem klasy IIb z „Czwórki”. Klasy wymieniły się planami lekcji przed Urzędem Miejskim w Turku. Nasi uczniowie w gimnazjum zobaczyli m.in. gimnazjalną harcówkę, bibliotekę, stołówkę i wybrane klasy. Uczestniczyli w zajęciach artystycznych, na których mogli wykazać się umiejętnościami wokalnymi i plastycznymi. Zasiedli na wyższych krzesełkach niż na co dzień w ich szkole, by na lekcji wiedzy o społeczeństwie skupić uwagę na temacie z szukania oszczędności. Dziewczynki świetlnie bawiły się, tańcząc ze swoimi starszymi koleżankami podczas przerw muzycznych. Z kolei w tym czasie gimnazjaliści na lekcjach w naszej szkole rozwiązywali rebusy i zagadki, budowali z klocków, grali w piłkarzyki, układali puzzle, poznawali szkolne zabawy. Wypełniali też karty pracy drugoklasistów i zagrali mecz w koszykówkę z kl. IV b. Wiele radości sprawiło im oglądanie bajki na tablicy multimedialnej. Niejeden gimnazjalista po takiej zamianie chciałby cofnąć się w czasie do beztroskich lat szkoły podstawowej.

< Dodane przez szkola dnia 4 kwietnia 2016 18:05 >