Od Szczecina , aż po Kraków obchodzimy Dzień Chłopaków

Pod tym właśnie hasłem uczennice z klas IId i IIIb wraz z wychowawczyniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 zorganizowały Dzień Chłopca. Tradycją są już rozgrywane od lat mecze w piłkę nożną Ojciec – Syn. Trzecioklasiści po raz pierwszy w tym roku do rywalizacji zaprosili młodszych kolegów z rodzicami. I tak 30 września o godzinie 16.30 na szkolnym Orliku pojawili się piłkarze i siatkarki w bardzo różnym przedziale wiekowym. Przygotowano także poczęstunek, stoisko z napojami i grille, na których piekły się kiełbaski. Na gwizdek sędziów w osobach p. Stanisława Mikołajczyka i p. Zbigniewa Zielińskiego drużyny ojców, matek i dzieci przystąpiły do rozgrywek. Rozegrano cztery mecze: piłka nożna – panowie IId kontra panowie IIIb, chłopcy IId kontra IIIb, siatkówka – panie IId kontra panie IIIb, dziewczynki IId kontra dziewczynki III b. Mecze po zaciętej walce i jednej żółtej kartce zakończyły się remisem chłopców 3:3, porażką panów z IIIb 0:6 . Jednak w siatkówce lepsze okazały się panie i dziewczynki z IIIb. Pokonały młodsze rywalki 2:0 i 2:0.
Z braku czasu nie został rozegrany mecz Ojciec – Syn . To nie znaczy, że ten mecz się nie odbędzie. Chłopcy z klasy IId i IIIb już łączą siły i ustalają datę meczu , w którym wybiegną na boisko przeciw swoim ojcom. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę, wręczoną przez panią dyrektor, którą ufundowała firma SUN-GARDEN. Na zakończenie sportowego spotkania wszyscy chłopcy duzi i mali otrzymali ,”Medal Super Chłopaka z czwórki” Spotkanie sportowe cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, sprawiło wiele radości zarówno dzieciom jak i rodzicom. Jest już ustalana data meczów z okazji Dnia Kobiet.

< Dodane przez szkola dnia 2 października 2016 19:06 >