OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

W marcu 2015 roku odbyły się w naszej szkole OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK, które dzieci czytają najchętniej i które chciałyby mieć w bibliotekach.
Przedsięwzięcie organizowane jest przez redakcję ,,Biblioteki w Szkole” a patronat objęła Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Wybory te miały na celu poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, promocję biblioteki i kształtowanie postaw obywatelskich. W bibliotece zostały przygotowane karty do głosowania, a następnie rozdane wszystkim uczniom klas II-VI. Na korytarzu szkolnym umieszczona została urna do głosowania, do której uczniowie wrzucali anonimowe karty z trzema najciekawszymi wytypowanymi przez siebie tytułami książek. Uczniowie szkoły głosowali na książki, które im się najbardziej podobają i poleciliby je do czytania swoim rówieśnikom. Największa popularnością cieszyły się książki: Harry Potter, Dynastia Miziołków, Tajemniczy Ogród, Karolcia, Martynka, Mikołajek. Wybory uczniów posłużą do zakupu książek do biblioteki szkolnej.

< Dodane przez szkola dnia 9 kwietnia 2015 22:43 >