Park Makiet „Mikroskala”

W dniu 9 marca 2016 r. uczniowie klasy 1e, 2a uczestniczyli w wycieczce do Mikroskali w Koninie. Na nasze dzieci w Centrum Edukacji czekało ponad 30 różnych makiet o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Wyjątkowość parku tkwi przede wszystkim w tym, że to uczniowie mogli decydować czy jakiś element makiety poruszy się, zagra, czy też zaświeci. Makiety przedstawiały sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski, świata i Konina oraz interaktywne kolejki, postacie z bajek PRL-u, wesołe miasteczko pełne świateł i barw. Uczniowie mogli również podziwiać dinozaury, scenę lądowania na Księżycu a także… powalczyć jak bohaterowie filmu „Gwiezdne wojny”. Ciekawym elementem zwiedzania Mikroskali była możliwość podpatrzenia pracy pana plastyka i technika w jednej osobie w pracowni modelarskiej. Specjalista od budowy makiet opowiadał o pracy nad ich tworzeniem, odsłaniał tajemnice, w jaki powstawały poszczególne elementy makiet. Wszystkiego można było dotknąć i obejrzeć z bliska. Uczniowie samodzielnie wycinali ze styropianu różne kształty, które zabrali na pamiątkę. Na zakończenie dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, w sali gier czy układać klocki przy stolikach. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

< Dodane przez szkola dnia 13 marca 2016 22:00 >