Pasowanie na czytelnika

Dla uczniów klas 1 nadszedł kolejny ważny dzień – stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Na uroczystość zaproszony był dyrektor szkoły pan Zbigniew Zieliński oraz absolwent naszej szkoły pan Michał Sobczak – autor książki dla dzieci pt. „Michalinka”. Pasowanie rozpoczęło się od pogadanki na temat właściwego zachowania się w bibliotece, korzyści płynących z czytania oraz poszanowania książek. Następnie dyrektor szkoły oraz zaproszony gość dokonali pasowania, a uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, w której obiecali godnie sprawować obowiązki czytelnika. Pierwszoklasiści oprócz dyplomów otrzymali wyprawki czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek. Po części oficjalnej zaproszony gość pan Michał Sobczak opowiadał o swoim zamiłowaniu do pisania, zachęcał uczniów do rozwijania pasji czytelniczych. Dziękujemy panu Michałowi za poświęcony czas i wiele wartościowych słów skierowanych do czytelników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z książką. Po uroczystości uczniowie udali się do biblioteki szkolnej i wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

< Dodane przez szkola dnia 27 marca 2024 12:02 >