PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy dzień wiosny był pełen radości i aktywności dla naszych uczniów. Najmłodsze klasy, I-III, wyruszyły w barwny wiosenny korowód przez ulice miasta, kierując się do Parku Miejskiego im. Żerominy Składkowskiej, gdzie odbywał się „Festiwal Wiosny”. Tam mieliśmy okazję podziwiać występy małych artystów z turkowskich szkół oraz Miejskiego Domu Kultury. Kontynuując staropolską tradycję, uczestnicy festiwalu pożegnali zimę, topiąc marzanny, i powitali wiosnę z uśmiechem na twarzy. Natomiast uczniowie klas IV-V wzięli udział w TUR-nieju Szkół Podstawowych na Hali Sportowej OSiR, gdzie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi w rywalizacji z innymi szkołami oraz wspierać swoich kolegów i koleżanki. Starsze klasy, VI-VIII, również cieszyły się witalnością wiosny, uczestnicząc w różnorodnych atrakcjach organizowanych w szkole. Wszyscy świetnie się bawili, czerpiąc radość z pierwszego dnia nowej pory roku. Pamiętając o Dniu Kolorowej Skarpetki, obchodzonym 21 marca, wyraziliśmy solidarność z osobami z zespołem Downa, zakładając kolorowe skarpetki i promując tolerancję oraz akceptację wśród naszej społeczności szkolnej.

< Dodane przez szkola dnia 21 marca 2024 21:28 >