Pierwszy poranek teatralny dla uczniów klas I-III

Uczniowie klasy Vd przygotowali inscenizację mitu „Demeter i Kora”. Wystawili ją przed młodszymi kolegami z klas pierwszych. Widzowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy Demeter i jej córki. Zmartwili się, gdy Kora została porwana przez Hadesa i podpowiadali nieszczęśliwej matce, gdzie ma jej szukać. Po przedstawieniu odbył się mini konkurs dotyczący historii Kory-Persefony. Pytania przygotowane przez starszych kolegów nie sprawiły widzom większych trudności. Wszyscy świetnie się bawili, a na koniec obiecali sobie, że takich teatralnych poranków będzie więcej, bo jest to świetna okazja zarówno do poznania różnych tekstów kultury, jak i do zabawy integrującej szkolną społeczność. Dziękujemy młodym aktorom, a uczniów klas I-III zapraszamy na kolejne spotkania.

< Dodane przez szkola dnia 7 marca 2020 15:33 >