Piórem pisane, czcionką drukowane

29 września uczniowie z klasy IIIb naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w muzeum ph. Piórem pisane, czcionką drukowane. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Na wystawie dzieci oglądały stare maszyny drukarskie, prasę typu Boston „bostonka” z matrycą sfer niebieskich, stanowisko do czerpania papieru. W gablotach zobaczyły stare księgi, dokumenty z XIV wieku, Biblię Marcina Lutra z 1716 r. Kazania Piotra Skargi z 1610 r. Poznały historię materiałów piśmienniczych – papirusu, pergaminu, a na koniec próbowały kaligrafii gęsim piórem w specjalnie przygotowanej klasie. Zajęcia dostarczyły uczniom wielu informacji, ale przede wszystkim wrażeń i emocji.

< Dodane przez szkola dnia 2 października 2016 18:55 >