Podsumowanie II edycji akcji ekologicznej „Stań po zielonej stronie mocy” na Apelu Laureata

W roku szkolnym 2013/14 nasza szkoła wzięła po raz drugi udział w akcji ekologicznej „Stan po zielonej stronie mocy” organizowanej przez firmę SLAM POLAND z Ostrowa Wlkp. Celem akcji było prowadzenie działań ekologicznych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu, dawanie dobrego przykładu poprzez propagowanie właściwych zachowań w gospodarce odpadami oraz wprowadzenie elementu zdrowej rywalizacji opartej na zabawie. Cel ten realizowany był poprzez zbieranie różnego rodzaju odpadów, tj.: zużytych baterii, płyt CD, opakowań po płytach, kabli, pilotów, odtwarzaczy MP3, telefonów komórkowych itp. Zbierane przez społeczność uczniowską odpady były przeliczane, a cotygodniowy raport przesyłany drogą internetową do firmy. Specjalny system przeliczał ilości odpadów na punkty, które przyznawano szkole i klasom. Uczniowie śledzili aktualne wyniki konkursu i ciekawostki ekologiczne na specjalnym monitorze zamontowanym na szkolnym korytarzu. Cały rok szkolny trwała rywalizacja szkół biorących udział w akcji . Nasza szkoła zebrała najwięcej punktów w województwie wielkopolskim. Trzy klasy z naszej placówki zajęły czołowe miejsca w rankingu 110 klas z naszego województwa biorących udział w akcji, za co zostały uhonorowane nagrodami i dyplomami, które dotarły do naszej szkoły z opóźnieniem.
I miejsce w powiecie zajęła klasa 3a (obecnie 4a)z wynikiem 11 362 punkty i otrzymała nagrodę o wartości 195 zł (kalkulatory dla uczniów). II miejsce w powiecie zajęła klasa 4c (obecnie 5c) wynikiem 4 190 punktów, otrzymała nagrodę o wartości 130 zł (długopisy wymazywalne dla uczniów). III miejsce w powiecie zajęła klasa 1c (obecnie 2c) wynikiem 2 191 punktów, otrzymała nagrodę o wartości 65 zł (wskaźnik laserowy).

< Dodane przez szkola_admin dnia 5 lutego 2015 20:36 >