Podwójne podium

5 maja dziewczęta, a następnie 6 maja chłopcy reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Czwórboju Lekkoatletycznym, który przeprowadzony został przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Turku na stadionie w Brudzewie. Czwórbój lekkoatletyczny to cztery konkurencje: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców, gdzie każdy z sześciu zawodników z drużyny uczestniczy we wszystkich czterech konkurencjach. Nasze dziewczęta walkę o drugie miejsce, które dawało awans do Mistrzostw Rejonu przegrały zaledwie trzema punktami z zespołem ze Słodkowa i ostatecznie zajęły trzecie miejsce uzyskując 1015 pkt. Chłopcy pokazali się również z bardzo dobrej strony i po ambitnej walce do samego końca z sumą punktów 996 zajęli trzecie miejsce, tym razem o cztery punkty wyprzedzając swoich rówieśników ze Słodkowa, którzy uzyskali 992 pkt.
Drużyna dziewcząt: Nikola Jeske, Julia Szelągowska, Klaudia Jasiak, Anna Matysiak, Natalia Włodarczyk, Michalina Chłodnicka. Drużyna chłopców: Kacper Wlaziński, Wiktor Żurawik, Krzysztof Dzieciątkowski, Szymon Walczak, Jakub Stodolny, Jan Grzesik. Opiekunem zespołu dziewcząt i chłopców był Jerzy Urbańczyk.

< Dodane przez szkola dnia 10 maja 2015 5:42 >