Poznajemy zawody – weterynarz

11 grudnia na zaproszenie uczniów klasy IIb z wizytą przyjechała p. Agata Bęgier – lekarz weterynarii. Spotkanie związane było z cyklem lekcji ph. Poznajemy zawody. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się bardzo dużo ciekawych informacji o pracy i różnych ciekawych przygodach zawodowych pani Agaty np. o transfuzji krwi, która uratowała życie psa, a krew musiała być przywieziona z banku krwi dla zwierząt z Łodzi. W klasie był także mały kotek, na którym pani doktor pokazywała jak założyć opatrunek, gdzie i jak robione są zastrzyki. Jednak największe wrażenie na dzieciach zrobiła możliwość posłuchania bicia serduszka kotka przez stetoskop. Dzieci dowiedziały się także wiele ciekawostek na temat pielęgnacji i odżywiania zwierząt, a przede wszystkim o odpowiedzialności za swoich pupili.
Pani Agacie bardzo dziękujemy za poświęcony czas, ciekawe i wzruszające zajęcia, o których na pewno nigdy nie zapomnimy. Obiecujemy, że nie była to ostatnia wizyta w naszej klasie i zaprosimy panią ponownie na pewno.

< Dodane przez szkola dnia 13 grudnia 2015 16:44 >