POŻYTECZNE BAKTERIE

W ramach zajęć doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7B mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w wytwórni probiotyków ProBiotics Polska w Bratuszynie. O roli mikroorganizmów dla życia na ziemi opowiedział Pan Sławomir Gacka -prezes firmy ProBiotics. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że nie wszystkie bakterie są szkodliwe, a te „dobre bakterie”, zwane probiotykami, odgrywają kluczową rolę w naszym zdrowiu i funkcjonowaniu organizmu. Uczniowie zapoznali się również z pracą laboranta i linią produkcyjną wytwórni probiotyków.
Pan Sławomir Gacka opowiadając o swojej ścieżce kształcenia podkreślił, jak ważne jest dążenie do realizacji własnych planów i odważne projektowanie kariery edukacyjnej i zawodowej oraz rozwijanie kompetencji związanych z planowaniem i podejmowaniem decyzji.
Dziękujemy za niezapomniane zajęcia, które uświadomiły nam, jak ważne jest dążenie do poszerzania samowiedzy oraz zwiększanie motywacji do rozwoju.

< Dodane przez szkola dnia 12 lutego 2024 15:26 >