Projekt ph. „Czytam sobie w bibliotece”

W listopadzie zakończył się ogólnopolski projekt „Czytam sobie w bibliotece”, realizowany również przez bibliotekę nasze szkoły. Projekt, którego pomysłodawcą była Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej adresowany był do uczniów klas młodszych. W ramach projektu realizowane były warsztaty, na których książka stała się punktem wyjścia do dalszych artystycznych poszukiwań. W bibliotece dzieci miały możliwość tworzenia własnych pacynek, zabawy w teatr, malowania, podróżowania wyobraźnią, której przewodnikiem była książka, mapa świata i globus. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, a ich pomysłowość na każdym kroku zaskakiwała prowadzących. Dzięki tym zajęciom biblioteka pozyskała chętnych uczniów do wypożyczania i czytania nowości wydawniczych. Projekt ph. „Czytam sobie w bibliotece” to kolejny przykład, na to, że książkę można nie tylko czytać, ale i dobrze się przy niej bawić i integrować a biblioteka stała się miejscem kolorowym i otwartym na młodych czytelników.

< Dodane przez szkola dnia 16 listopada 2015 18:26 >