Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Apel z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbył się, tradycyjnie, na dziedzińcu szkolnym, gdzie licznie zgromadzili się odświętnie ubrani uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Przybyli tez zaproszeni goście – p. Waldemar Trojan – przedstawiciel Gminy Miejskiej Turek i p. Jan Pakuła – radny Rady Miasta Turku.
Jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły, pani Maria Kukulska. Krótko przypomniała uczniom tragiczne wydarzenia września 1939 roku, po czym cała społeczność szkolna uczciła pamięć poległych minutą ciszy. Następnie pani dyrektor życzyła wszystkim realizacji planów związanych z nowym rokiem szkolnym oraz wielu sukcesów we wszystkich dziedzinach ich szkolnej aktywności. Szczególnie ciepło i serdecznie powitała w murach naszej szkoły sześciolatków, dla których rozpoczął się właśnie pierwszy etap edukacji szkolnej. Podkreśliła, że szkoła jest dobrze przygotowana na ich przyjęcie. W czasie wakacji zmodernizowano izby lekcyjne oraz toalety na parterze, tak, by najmłodsi czuli się w szkole dobrze i bezpiecznie. Obiecała też, że cała społeczność szkolna otoczy ich opieką i pomoże w pokonywaniu trudności. Następnie głos zabrali goście. Życzyli wszystkim uczniom sukcesów w nauce, sporcie oraz w innych obszarach ich działalności, a ich rodzicom radości i satysfakcji z osiągnięć dzieci, nauczycielom owocnej pracy i realizacji wszystkich planów związanych z tym rokiem szkolnym. Wicedyrektor szkoły, pani Wioletta Fibich przekazała informacje dotyczące pracy w roku szkolnym 2014/2015. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uświetnił występ uczennic klasy 3a,3c, które mimo trwających wakacji spotkały się z opiekunami i przygotowały część artystyczną. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać wierszy oraz piosenek o tematyce wakacyjno-szkolnej.
Po zakończeniu apelu uczniowie udali się z wychowawcami do klas. Szczególne przeżycia czekały na wielu pierwszoklasistów. Nie tylko po raz pierwszy zasiedli w szkolnych ławkach, ale także otrzymali swoje pierwsze podręczniki przygotowane dla nich przez MEN. Mamy nadzieję, ze nowy rok szkolny będzie udany, przyniesie wiele przyjemnych niespodzianek i radosnych chwil.

< Dodane przez szkola_admin dnia 4 września 2014 18:47 >