Siatkarki z naszej szkoły – brązowe medalistki Mistrzostw Wielkopolski

Finały Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Dziewczyn Szkół Podstawowych odbyły się dn. 27.03.2015r w Nietążkowie. Nasz rejon reprezentowały zawodniczki z naszej szkoły w składzie: Jeske Nikola, Klaudia Jasiak, Aleksandra Kąpielska, Natalia Włodarczyk, Maja Majda, Weronika Mendelak, Michalina Chłodnicka, Dagmara Skopińska, Kornelia Janczak, Martyna Jaroma, Trener: Iwona Kustosz. W zawodach wzięło udział 8 drużyn (Piła, Kalisz, Poznań, Kościan, Murowana Goślina, Jarocin, Śmigiel i SP 4 Turek). Zespoły podzielono na dwie grupy. Siatkarki z SP 4 po wygranych meczach z Piłą i Murowaną Gośliną a po przegranej z Poznaniem wyszły na 2 miejscu z grupy, co gwarantowało wejście do finałowej czwórki. Pierwszy mecz zawodniczki z SP 4 rozegrały z Kaliszem. Po ambitnej walce zwycięstwo odniosły jednak zawodniczki z Kalisza, uzyskując wynik 2:0. W następnym meczu o brązowy medal z drużyną gospodarzy (SP Śmigiel) zawodniczki z SP 4 po fascynującej walce pokonały zespół gospodarzy 2:1, zajmując 3 miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski. Wyniki końcowe: 1 miejsce – SP 15 Poznań, 2 miejsce – SP 17 Kalisz, 3 miejsce – SP 4 Turek, 4 miejsce – SP Śmigiel, 5 miejsce – SP 2 Piła, 6 miejsce – SP 2 Kościan, 7 miejsce – Murowana Goślina, 8 miejsce – Jarocin. Zawodniczki z SP4 trenują również w MOS Turek i godnie reprezentują nasze miasto w ogólnopolskich zawodach sportowych.
Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

< Dodane przez szkola dnia 2 kwietnia 2015 7:39 >