Siatkarska czwórka na … piątkę

Nasi młodzi siatkarze zostali mistrzami rejonu konińskiego podczas XVII igrzysk młodzieży szkolnej. W nagrodę pojadą oni na zawody wojewódzkie do Krotoszyna. Turniej rejonowy odbył się w hali MOSiR w Słupcy. Podopieczni Jerzego Urbańczyka zaczęli go przeciętnie, bo choć wygrali w pierwszym meczu grupowym ze swoimi rówieśnikami z Konina, to jednak chwilę później przegrali w trzech setach z SP Ostrowite. Na szczęście na tym potknięciu limit porażek turowian się wyczerpał – w półfinale nasi młodzi chłopcy ograli SP1 Koło, a w finale zrewanżowali się swoim wcześniejszym pogromcom. Wyciągnęliśmy wnioski z tej porażki. W samym finale błędów z naszej strony było bardzo mało i to był klucz do zwycięstwa – powiedział po meczu trener Urbańczyk. Skład zwycięskiej drużyny: Kacper Baranowski, Norbert Baranowski, Jan Grzesik, Miłosz Groblica, Miłosz Łukasik, Miłosz Marcinkowski, Maksymilian Mokrowiecki, Przemysław Kosobudzki, Jakub Orligóra, Dawid Walaszczyk, Bartosz Rygiert. Opiekun: Jerzy Urbańczyk.
Dzień wcześniej w turnieju regionalnym w Przykonie zagrały także dziewczęta z naszej szkoły. W finale przegrały jednak ze swoimi koleżankami z Koła i zajęły drugie miejsce. Zespół dziewcząt wystąpił w składzie: Zuzanna Arent, Martyna Jaroma, Daria Pogoda, Sandra Janaszczyk, Kornelia Janczak, Nikola Choja, Kinga Piskuła, Patrycja Szewczyk, Dominka Zieniewicz, Julia Lubas, Roksana Biernacka. Opiekun: Iwona Kustosz.

< Dodane przez szkola dnia 17 marca 2016 21:52 >