Spartakiada przedszkolaków i trzecioklasistów z „Czwórki”

W dniu 26 i 29 lutego gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkoli samorządowych (nr 3 i 6) w Turku . Wzięły one udział w spartakiadzie, której pomysłodawcami i realizatorami byli trzecioklasiści wraz z wychowawczyniami. Imprezę przebiegającą pod hasłem,, W zdrowym ciele zdrowy duch’’ zainaugurowała wicedyrektor szkoły, pani Wioletta Fibich. Życzyła uczestnikom zwycięstwa w sportowych zmaganiach i dobrej zabawy. Następnie, po krótkiej wspólnej rozgrzewce przy muzyce, rozpoczęły się zawody. Zarówno przedszkolaki, jak i starsi koledzy z klas trzecich dzielnie walczyli o kolejne punkty dla swoich drużyn. Takie konkurencje jak biegi z plastikową butelką, skoki z piłką oraz zabawy integracyjne („Dynia”, „Kelner”, „Gąsienica”, i inne) dostarczyły zawodnikom wielu wrażeń, stały się okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także do świetnej zabawy. Po zakończeniu zawodów przedszkolakom wręczono piękne medale wykonane przez trzecioklasistów, podziękowano za udział w spartakiadzie i zaproszono do częstego odwiedzania naszej szkoły. Ostatnim punktem spotkania był wspólny posiłek w szkolnej stołówce. Przebiegał on w radosnej atmosferze, gdyż wszystkim dopisywał apetyt i humor.
Spartakiada okazała się świetnym pomysłem, gdyż umożliwiła integrację różnych środowisk, przedszkolnego i szkolnego. Wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych  i stała się  naszą dobrą tradycją.

< Dodane przez szkola dnia 1 marca 2016 13:54 >