Spotkanie po latach

Po 34 latach absolwenci naszej szkoły, pani Izabela Cytrowska – pedagog w Zespole Szkół Technicznych, psychoterapeuta, socjoterapeuta, pani Anna Goślińska – pracownik PKO Banku Polskiego oraz pan Tomasz Gatka -sportowiec, olimpijczyk, prywatny przedsiębiorca, spotkali się znów w „jednej klasie”. Tym razem jako rodzice uczniów klasy Id. W latach 1981-1989 to oni uczęszczali do czwórki, do jednej klasy. Siedzieli razem w ławkach, razem przeżywali radości i smutki szkolnego życia. Teraz ich dzieci się spotkały i uczą się w tej samej sali, w której oni niegdyś mieli lekcje. Wchodząc do osiemnastki, widzą siebie sprzed lat. Wspomnienia ożywają. 23 maja 2016 podzielili się tymi wspomnieniami ze swoimi dziećmi oraz ich koleżankami i kolegami z klasy Id. Na spotkanie przynieśli pamiątki z tamtych lat, między innymi: zdjęcia, dyplomy, dzienniczki szkolne, karty zdrowia, pamiętniki. Dzieci czytały wpisy w pamiętnikach gości, rozpoznawały ich na zdjęciach, z zainteresowaniem przeglądały oceny w dzienniczkach… Zadawały mnóstwo pytań. Goście z ożywieniem i ogromną sympatią wspominali nauczycieli, lekcje, wspólne zabawy na boisku. Od czwartej klasy ich klasa została klasą sportową. Panie wspominały skok w dal, biegi, grę w siatkówkę i sukcesy, jakie osiągały w sporcie, między innymi I miejsce w piłce siatkowej w województwie konińskim. Pan Tomasz wspominał zawody lekkoatletyczne. Tu, w czwórce, zaraził się sportem. Tu się wszystko zaczęło. Tu zrozumiał, że sukces nie przychodzi sam i że trzeba dużo wysiłku, wytrwałości i wiary we własne siły, by go osiągnąć. Goście zachęcali uczniów do pracy, do pokonywania trudności, bo jak stwierdzili, tylko dzięki ciężkiej pracy można zrealizować marzenia i osiągnąć cele. Podkreślali też, że w życiu ważne są przyjaźnie, a te szkolne długo i miło się wspomina, dlatego takich właśnie przyjaźni dzieciom życzyli. Goście spotkali się również z panią Dyrektor Marią Kukulską, która kiedyś pracowała na stanowisku pedagoga szkolnego. I tu wspomnieniom nie było końca. Mamy nadzieję, że nie raz jeszcze taki poranek wspomnień się odbędzie, gdyż jest to wspaniała okazja nie tylko do podzielenia się z dziećmi własnymi doświadczeniami, ale także do odnowienia dawnych przyjaźni i częstszego spędzania czasu z tymi, których kiedyś tak bardzo się lubiło.

< Dodane przez szkola dnia 9 czerwca 2016 8:14 >