Spotkanie z autorką książek dla dzieci p. Joanna Olech

Uczennice klas IV naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu autorskim z ilustratorką i pisarką p. Joanną Olech, autorką popularnych książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku po konkursie czytelniczym ph. „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”.
Autorka opowiedziała dzieciom, jak została pisarką. Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści w oparciu o jej książkę „Dynastię Miziołków”. Joanna Olech zaprezentowała również serię „Przygody Pompona” z bohaterem smokiem o imieniu Pompon. W związku z tym pokazała swoją kolekcję smoków, wykonanych szydełkiem przez mieszkankę Elbląga, które jej zawsze towarzyszą w spotkaniach autorskich. Książki te są znane naszym uczniom, ponieważ biblioteka posiada pozycje autorki, które zostały zakupione w ramach programu ”Książki naszych marzeń”.
Pod koniec spotkania autorskiego można było zakupić książki Joanny Olech oraz uzyskać autograf z „miziołkową” pieczęcią.

< Dodane przez szkola dnia 29 kwietnia 2016 23:07 >