Spotkanie z górnikiem

Dnia 2 XII 2015 r. dzieci z klas 1-3 spotkały się z Orkiestrą Górniczą KWB „Adamów”. Górnicy rozpoczęli spotkanie od zaprezentowania uczniom instrumentów muzycznych m.in. trąbki, saksofonu, puzonu, gitary elektrycznej oraz perkusji. Zademonstrowali jak wygląda dyrygowanie orkiestrą. Górnicy ubrani byli w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił biały pióropusz. Dzieci dowiedziały się do czego służą poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasi goście opowiedzieli jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Dzieci dowiedziały się, że aby było ciepło w domach potrzebny jest węgiel, który wydobywają właśnie górnicy. Spotkanie było bardzo pouczające, przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę. Wszyscy uczestnicy spotkania nie mogli doczekać się koncertu. Orkiestra zagrała wiele znanych utworów muzycznych, przy których nauczyciele i uczniowie świetnie się bawili- śpiewając i tańczą przy dźwiękach muzyki. W podziękowaniu za wspaniały koncert uczniowie przygotowali wiersze oraz taniec, który zaprezentowali na zakończenie spotkania.

< Dodane przez szkola dnia 5 grudnia 2015 20:59 >