Spotkanie z ułanami

8 września uczniowie klas 3a, 3c, 3d i 2e gościli w stadninie koni p. Marcina Klinkiewicza, gdzie spotkali się z członkami Reprezentacyjnego Oddziału Kawalerii Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich, którzy jak co roku odwiedzają nasze miasto, przemierzając szlak bojowy z 1939 roku.
Ułani przekazali dzieciom ciekawe informacje o działalności pułku oraz towarzyszących im koniach, zaprezentowali swoje mundury i wyposażenie,. Uczniowie obejrzeli krótki pokaz musztry oraz podziwiali sprawność kawalerzystów w posługiwaniu się lancą i  dosiadającymi je ułanami. Dzieci zobaczyły również fragment z życia stadniny, kiedy to pracownicy urządzili prysznic strudzonym drogą koniom. Był to dzień pełen niecodziennych wrażeń i piękna lekcja historii.

< Dodane przez szkola dnia 10 września 2016 21:36 >