Średniowieczny wojownik gościem naszej szkoły

W środę, 12 października, uczniowie klas VI wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tura. Celem spotkania było zainspirowanie uczniów do zgłębiania historii Wielkopolski, która jest kolebką polskości. Uczniowie mogli nie tylko poznać elementy ubioru  i uzbrojenia średniowiecznego rycerza, ale również sami stać się takimi rycerzami i stoczyć walkę na miecze. Spotkanie miało na celu zachęcić młodzież do udziału w warsztatach pod hasłem „W Piastowskim Grodzie – życie w czasach Mieszka I”, realizowanych w MDK w ramach projektu „KulTURa. Wielka sprawa w małym mieście” . Ciekawy program warsztatów, wzbudził duże zainteresowanie naszych podopiecznych, którzy zapowiedzieli w nich swój udział już w najbliższym weekendowym spotkaniu.

< Dodane przez szkola dnia 15 października 2016 11:19 >