Szkolny Tydzień Zdrowia

Szkolny Tydzień Zdrowia miał miejsce w tym roku w dniach od 13-17 kwietnia. Koordynatorzy ds. promocji zdrowia zaproponowali poszczególnym klasom zadania , których realizacja poszerzy wiedzę całej społeczności szkolnej nt. znaczenia zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Byliśmy też otwarci na propozycje i pomysły uczniów, co do form realizacji zadań. Zaplanowane działania (w postaci harmonogramu) przedstawiliśmy uczniom, rodzicom i nauczycielom. Klasy I uczestniczyły w zajęciach „Porcja zdrowia dla pierwszaka”. Klasy II obejrzały prezentację pt. „Warzywa i owoce – kolory mają znaczenie”. Klasy III uczestniczyły w spotkaniu z dietetykiem ph.”Śmieciowe jedzenie i jego wpływ na rozwój organizmu”. Klasy IV-V wzięły udział w konkursie plastycznym „Mój aktywny wypoczynek”. W kl. VI odbył się konkurs literacki na kartkę z pamiętnika lub opowiadanie pt. „Mój aktywny wypoczynek”. Uczniowie uczestniczyli też w zajęciach ruchowych poprawiających ogólną kondycję fizyczną, prowadzonych przez klasowych liderów, w oparciu o przygotowane przez nich zestawy ćwiczeń. Starsi uczniowie zapraszali do nich młodsze koleżanki i kolegów. W kl. IV pielęgniarka szkolna przeprowadziła pogadanki nt. zaburzeń stanu zdrowia i rozwoju związanych z nieprawidłowym odżywianiem. Cała szkoła przystąpiła też do akcji picia wody ph.”Czysta woda – zdrowia doda”. Zdjęcia z działań oddają atmosferę panującą podczas tego tygodnia. Pokazują również zaangażowanie całej społeczności szkolnej w realizowane przedsięwzięcia.

< Dodane przez szkola dnia 22 kwietnia 2015 18:13 >