Turek moje miasto- zwiedzanie wystawy

Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły w dniu 24 maja brali udział w interesującej lekcji historii, zwiedzali wystawę prezentującą reprodukcje dawnych pocztówek pochodzących ze zbiorów turkowianina Hieronima Krauze. Kolekcja, którą zaprezentował pan Krauze była bardzo szeroka. Oprócz pocztówek zawierała m.in. eksponaty z okolic Turku – banknoty, monety dominialne, pieczątki, historyczne dokumenty, pocztówki, czy miedziane naczynia sygnowane nazwą Turek. Te i wiele innych unikalnych przedmiotów uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy. Autor wystawy opowiadał o ich historii i przeznaczeniu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się żelazka i radia, które dziś można oglądać w gablotach muzealnych. Zgromadzone pocztówki pozwoliły przybliżyć obraz i panoramę Turku z przeszłości i uświadomić uczniom jak ogromnym przeobrażeniom uległo nasze miasto na przestrzeni lat.

< Dodane przez szkola dnia 31 maja 2016 22:27 >