Tydzień czytania

XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom był w naszej szkole czasem na podsumowanie programu rządowego „Książki naszych marzeń”. Tydzień został nazwany Szkolnym Festiwalem Czytania, który obejmował szereg imprez i uroczystości czytelniczych. Akcję rozpoczął happening uczniów z kolorowymi transparentami zachęcającymi do czytania, który zakończył się głośnym czytaniem baśni przez Sekretarza Miasta p. Andrzeja Drzewieckiego i Starostę Tureckiego p. Mariusz Seńko w Urzędzie Miejskim w Turku. Przez cały rozczytany tydzień nauczyciele czytali uczniom nowości książkowe bez względu na to, czy dana lekcja to w-f czy matematyka. Uczniowie klas starszych czytali młodszym kolegom książki zakupione z programu „Książki naszych marzeń”. Na zakończenie tygodnia uczniowie mieli możliwość już nie wysłuchania ale obejrzenia bajki, w której bohaterami byli postaci z książek pisarzy europejskich przygotowanej przez uczniów Klubu Europejskiego i Kółka Regionalnego. Akcje czytelnicze na pewno spopularyzowały wśród uczniów czytelnictwo, co jest nadrzędnym celem naszych wszystkich działań.

< Dodane przez szkola dnia 10 czerwca 2016 22:30 >