Tydzień mózgu

Tydzień mózgu w naszej szkole obchodziliśmy od 11 do 15 marca. Uczniowie podczas lekcji biologii poznali budowę i rolę mózgu. Rozmawialiśmy o tym jak uczy się mózg i jak możemy o niego zadbać. Stworzyliśmy lapbooki, czapki – mózgi jednocześnie ucząc się i bawiąc. Rozwiązując interaktywne quizy sprawdzaliśmy swoją wiedzę. Młodsze klasy codziennie na dobry początek dnia ćwiczyły swoje mózgi rozwiązując różnorodne zadania. Wyszukiwanie liter w gazetach, zapamiętywanie jak najwięcej szczegółów na obrazie, to tylko niektóre z aktywności, z którymi się zmierzyli.
Poznanie zasad działania mózgu pomaga uczniom zrozumieć, jak są ze sobą powiązane procesy myślowe, emocje i zachowania. Ta wiedza jest niezbędna dla rozwoju empatii i zdolności interpersonalnych.

< Dodane przez szkola dnia 23 marca 2024 9:33 >