Udany występ w Kaliszu

22 marca uczniowie naszej szkoły reprezentowali MKS MOS Turek podczas Ogólnopolskiego Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców, który rozegrano w Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu. W gronie dziesięciu zespołów w kategorii „trójek” nasi zawodnicy po wygraniu wszystkich spotkań eliminacyjnych, mecz półfinałowy z zawodnikami Murowanej Gośliny rozstrzygnęli na swoją korzyść  i w walce o pierwsze miejsce spotkali się z zespołem z Kalisza. Do połowy seta mecz stał na wysokim poziomie i toczył się punk za punkt, jednak końcówka należała do rywali, którzy wygrali całe spotkanie 25:19 i zajęli pierwsze miejsce. Naszym chłopcom przypadło w końcowej rywalizacji, wysokie drugie miejsce. W gronie czterech zespołów na drugim miejscu uplasowali się chłopcy z rocznika 2001.
Bardzo dobrze wypadli również zawodnicy grający w kategorii „dwójek”, którzy w gronie czternastu drużyn po wygraniu gier eliminacyjnych dotarli do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale przegrali jednak z późniejszym zwycięzcą całego turnieju, zawodnikami Polon Krotoszyn i w walce o trzecie miejsce zmierzyli się z drużyną Grom Kalisz, którym ulegli 25:23 zajmując tym samym ostatecznie miejsce poza podium.
Skład „czwórek” – Dawid Ściński, Dawid Kasprzak, Filip Radzion, Krystian Borowiak (opiekun: Zbigniew Zieliński). Skład „trójek” – Krzysztof Dzieciątkowski, Szymon Walczak, Jakub Wawrzyniak, Kacper Wlaziński. Skład „dwójek” – Łukasik Miłosz, Marcinkowski Miłosz (opiekun: Jerzy Urbańczyk).

< Dodane przez szkola_admin dnia 26 marca 2014 7:43 >