Udział szkoły w WOŚP

14 stycznia 2016 r. w MDK w Turku odbył się 24. Finał WOŚP. Po raz kolejny wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami. Finał WOŚP rozpoczęła część artystyczna, w której nie zabrakło występów naszych uczniów. Na początku piosenki zaśpiewały uczennice klas pierwszych: Nina, Zosia i Gabrysia, taniec baletowy „Wiewiórki” zaprezentowała Maja, a następnie szkolny zespół wykonał układ taneczny. Po części artystycznej rozpoczęto licytację, w której czynny udział brali nasi uczniowie. Była ona możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, sponsorów oraz Spółdzielni Uczniowskiej. Szkoła już wcześniej przygotowała się do tego wydarzenia i w efekcie przeprowadzonych akcji zebrano 3180 zł, za które wylicytowano: koszulkę WOŚP, tort, kalendarz ścienny, obraz „Pajacyki”, dwie grafiki pana Muszyńskiego, witraż, album „Lasy państwowe”, dwie budki dla ptaków, dwa plecaki, maskotkę „Pyrek”. Na rzecz WOŚP przekazaliśmy 5 ciast, trzy bombki, trzy aniołki i dwa obrazy olejne. Prace wykonane zostały przez nauczycielki naszej szkoły, które wylicytowano za łączną kwotę w wysokości 2210 zł. Ogromną niespodzianką dla uczniów było złote serduszko oraz voucher z Biura podróży „Alicja”, które zostały przekazane przez p. Macieja Freta i p. Bartłomieja Piwowara na ręce dyrektor szkoły, p. Marii Kukulskiej. Swoim udziałem w licytacji po raz kolejny udowodniliśmy, jak ważny jest dla nas los innych ludzi. Wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przyczyniamy się do tego, by grała nam „do końca świata i jeden dzień dłużej”. Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, którzy tak licznie uczestniczyli w akcji, dziękujemy za zaangażowanie i „Wielkie Serce”.

< Dodane przez szkola dnia 12 stycznia 2016 17:15 >