Ustanowienie rekordu miasta Turku w aerobiku grupowym

W piątek, 16 września 66 uczniów oraz 4 nauczycieli z naszej szkoły wzięło udział w ustanowieniu rekordu miasta Turek w aerobiku grupowym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Kopernik Plus wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki, a patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Turku. Imprezę otworzył Burmistrz Romuald Antosik a wszystko nakręcała ekipa filmowa z Ministerstwa Sportu i Turystyki. 579 osób ze szkół podstawowych oraz gimnazjów ćwiczyło na boisku Gimnazjum nr 2 w Turku. Aerobik prowadziła absolwentka naszej szkoły Agnieszka Matczak. Poza ćwiczeniami fizycznymi uczestnicy mogli wykazać się wiedzą na temat sportu i kultury fizycznej. Ustanowienie rekordu pokazało, że ćwiczenia fizyczne są doskonałą zabawą i formą spędzania czasu wolnego.

< Dodane przez szkola dnia 19 września 2016 21:15 >