Warsztaty literackie na podstawie książki „Słoń Birara”

W czwartek, 7 kwietnia 2016 roku, uczniowie klasy IIb uczestniczyli w warsztatach literackich z opowieścią na podstawie książki Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego „Słoń Birara”. Przeprowadziła w bardzo ciekawy sposób pani Krystyna Adamczak – właścicielka księgarni „Z Bajki” w Poznaniu. Animatorka, ciekawie opowiadając historię małego chłopca i jego przyjaciela słonia wprowadziła dzieci w fascynujący klimat egzotycznych zakątków Indii. To właśnie tam żył chłopiec o imieniu Amra, który wraz ze swoim przyjacielem słoniem ciężko pracował aby utrzymać pięcioosobową rodzinę. Uczestnicy spotkania mogli poznać przemianę chłopca w mężczyznę, jego mądrość, pomysłowość i odwagę. Treść książki nie była obca uczniom, ponieważ ta fascynująca opowieść czytana była wcześniej w klasie przez Starostę Tureckiego pana Mariusza Seńko – rodzica ucznia oraz przez starszych kolegów podczas realizacji w szkole programów: „Rodzice czytają, uczniowie słuchają”, „Starsi czytają młodszym”.
Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Taka popularyzacja książek i zachęcanie do czytania to świetna forma pozyskania młodego czytelnika biblioteki szkolnej. Warsztaty zorganizowane zostały z inicjatywy dyrektor Biblioteki Powiatowej w Turku pani Urszuli Szczęsnej.

< Dodane przez szkola dnia 10 kwietnia 2016 23:02 >