Wiosna w Zagrodzie

5 marca br. uczniowie klasy 4c odwiedzili uroczą zagrodę wiejską w Olszówce, gdzie czekało na nich wiele atrakcji i nowych doświadczeń. Po przyjeździe uczniowie mieli okazję karmić urocze kozy, które przywitały ich radośnie i chętnie przyjmowały od nich przysmaki. W trakcie warsztatów dzieci miały okazję uczestniczyć w różnych aktywnościach. Na początku, pod okiem pani gospodyni, wykonali zakwas na żurek, ucząc się tajników tradycyjnej kuchni. Następnie wyrabiali ciasto i piekli pyszne podpłomyki. Nie mogło zabraknąć degustacji wiejskich przysmaków. Uczniowie skosztowali świeżo upieczony chleb i chrupiące ziemniaki. Następnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Na zakończenie wycieczki można było wykazać się kreatywnością podczas tworzenia wiosennej dekoracji. Wycieczka do zagrody była nie tylko wspaniałą zabawą, ale także doskonałą okazją do nauki oraz odkrywania tajemnic wiejskiego życia i tradycji.

< Dodane przez szkola dnia 6 marca 2024 20:14 >