„Wiosna z Niemieckim w Powiecie Tureckim”

19 kwietnia dwie drużyny w składzie: Nikola Adamek, Oliwia Kasierska, Julia Kowalska, Maja Sobestjańska z klasy 8b oraz Zuzanna Grenda, Gabriela Łączna i Matylda Maćkowiak z klasy 7c wzięły udział w powiatowym konkursie z języka n niemieckiego pod hasłem „Wiosna z Niemieckim w Powiecie Tureckim”. Zadaniem uczniów było przygotowanie według własnego pomysłu gry planszowej w języku niemieckim na wybrany temat: natura, czas wolny, pogoda, prace wiosenne w domu i ogrodzie. Konkurs odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w naszym mieście, a organizatorem imprezy edukacyjnej było PNSJN odział w Turku. Przedsięwzięcie to miało na celu w ciekawy i przyjemny sposób rozbudzić w uczniach zainteresowanie językiem niemieckim, przybliżyć kulturę Niemiec, przygotować uczniów do publicznych wystąpień oraz przezwyciężyć tremę. Wśród zawodników panowała przyjazna atmosfera.

< Dodane przez szkola dnia 21 kwietnia 2024 23:00 >