Wizyta trzecioklasistów w schronisku

18.11.2015 roku uczniowie z klasy IIIa i IIIb wybrali się w odwiedziny do Schroniska dla zwierząt w Turku. Wycieczka poprzedzona była zbiórką produktów potrzebnych zwierzętom tj.: sucha karma, miski oraz zabawki dla psów i kotów. Dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące jak i wytyczne dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska jak i jego adopcji. Zwiedziły kociarnie, oraz przyjrzały się kilku psim wybiegom. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie pieski, a najbardziej ucieszyły się, kiedy mogły pogłaskać „najmłodszych pensjonariuszy” schroniska – kilkutygodniowe szczenięta. Ucieszyła ich też informacja, że wiele spragnionych uczuć psów znajduje prawdziwy dom i opiekę. Pobyt w schronisku wszystkich „złapał za serca”. Nie było osoby, która nie przejęłaby się losem tych milutkich zwierzątek. Był to dla wszystkich uczestników wycieczki dzień pełen wzruszeń, który pozostanie na zawsze w pamięci.

< Dodane przez szkola dnia 22 listopada 2015 19:15 >