Wizyta w aptece

Uczniowie klasy IIB byli uczestnikami bardzo ciekawej lekcji, która miała miejsce w aptece. Podczas realizacji programu poznajemy zawody ,,farmaceuta’’ wychowawczyni klasy postanowiła zorganizować taką lekcję właśnie w aptece. Dzięki życzliwości pracowników apteki ,,VITAFARM’’ na ulicy Piłsudskiego, uczniowie poznali największe tajniki pracy farmaceuty. Zobaczyły magazyn gdzie przechowywane są leki, laboratorium gdzie robione są leki, sposób układania i przechowywania lekarstw. Przy pomocy wag aptekarskich najnowocześniejszych i tych już wysłużonych mogły zważyć np. piórko czy inne bardzo lekkie przedmioty. Poznały przyrządy potrzebne do wykonania maści czy innych lekarstw. Dowiedziały się także jak bardzo ważna i odpowiedzialna jest praca farmaceuty. Na koniec wizyty dzieci ważyły i mierzyły się , każdy otrzymał także wydruk diety. Otrzymały także od właścicieli zapas witamin w postaci lizaków i żelek, które są im niezbędne do prawidłowego rozwoju.
Uczniowie i wychowawczyni bardzo serdecznie dziękują za wspaniałe przyjęcie i bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne.

< Dodane przez szkola dnia 16 listopada 2015 19:04 >