Wizyta w stadninie ROKA

W dniu 27.09.2016 r. korzystając z przepięknej, słonecznej pogody uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunkami zwiedziły stadninę koni ROKA w Kowalach Księżych. Dzieci z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądały stajnie i boksy, w których znajdowały się konie. Z dużym zaciekawieniem słuchały opowiadania właściciela stadniny na temat sposobu opiekowania się końmi, karmienia ich, czyszczenia, ujeżdżania. Poznały dorosłego konia oraz różnicę miedzy klaczą, a źrebakiem. Oglądały siodła i uprząż dla konia. Mieszkańcami stajni były nie tylko konie i kucyki, ale również kozy, lamy, owieczki i osły. Po obejrzeniu wszystkich zwierząt nastąpił najbardziej oczekiwany przez dzieci moment – przejażdżka na koniu pod okiem instruktora. Wszystkie dzieci z ochotą i odwagą siadały na koniu i próbowały jazdy konnej. Było również dużo zabawy na świeżym powietrzu i wspólny posiłek. To była bardzo przyjemna i udana wycieczka.

< Dodane przez szkola dnia 29 września 2016 21:33 >