Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

W listopadzie uczniowie klas V-VI spróbowali swoich sił w wojewódzkich konkursach przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych. Do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, który odbył się 20 listopada 2015 r. przystąpiło 25 pasjonatów matematyki. W ciągu 90 minut rozwiązywali zarówno zadania zamknięte, według własnej zaplanowanej strategii jak i zadania otwarte, przedstawiając plan swojego rozumowania. W konkursie przyrodniczym 27 listopada 2015 r. wzięło udział 19 uczniów, a w konkursie języka polskiego 19 listopada 2015 r. swoją wiedzę sprawdzało 19 uczniów. Rozwiązywali oni test zadań otwartych integrujący umiejętności i wiedzę z zakresu języka polskiego.
Najwyższe wyniki w ww. konkursach uzyskali następujący uczniowie: w konkursie matematycznym: Mikołaj Antczak kl. VIb, Szymon Mielczarek kl. VIb, w konkursie języka polskiego: Julia Jasnowska kl.VIb,  Aleksandra Ziętek kl. VIb, Sara Buchali kl. VIc, Kinga Piskuła kl. VIb, Maciej Kmieciak kl. VIb, Natalia Lament kl. VIc. Uczniowie ci będą reprezentowali szkołę w etapach rejonowych wojewódzkich konkursów przedmiotowych, które odbędą się: konkurs matematyczny 8 stycznia, konkurs języka polskiego 7 stycznia 2016 r. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

< Dodane przez szkola dnia 9 grudnia 2015 17:50 >