Wolontariusz roku 2014 – absolwentem Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku

Na zaproszenie pani dyrektor Marii Kukulskiej,17 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku gościł Wolontariusz Roku 2014 Mariusz Szymczak – absolwent szkoły.
Spotkał się z uczniami klas I-III na specjalnie zorganizowanym dla niego apelu. Na wstępie pani dyrektor krótko przedstawiła gościa. W dalszej części spotkania Mariusz bardzo dokładnie i ze szczegółami wyjaśnił dzieciom na czym polega wolontariat. Pięknie i przekonywująco zachęcał do bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Na dzieciach ogromne wrażenie zrobiła wrażliwość, ciepło, empatia oraz zaangażowanie Mariusza w działalność, której się poświęca. Jesteśmy dumni, że tak zaszczytny tytuł WOLONTARIUSZA ROKU 2014 otrzymał absolwent naszej szkoły. Stwierdzenie Mariusza, którym zakończył spotkanie z młodszymi kolegami „…to właśnie tutaj, w tej szkole od najmłodszych lat uczono mnie bezinteresownej pomocy potrzebującym….” było dla nas dużym wyróżnieniem.

< Dodane przez szkola_admin dnia 19 grudnia 2014 19:28 >