Wycieczka do Gniezna

Z okazji mikołajek klasy: 2a, 2c i 2d pojechały na wycieczkę do Gniezna. Pierwszym punktem naszej wyprawy była fabryka produkująca bombki. Uczniowie poznali złożony proces powstawania tych pięknych świątecznych ozdób. Zwiedzili dmuchalnię, gdzie z rurki ze szkła sodowego „dmuchacze” tworzą różnorodne kształty bombek. Następnie zostają one posrebrzone od środka, pomalowane jednobarwnie na zewnątrz i wysuszone. Potem trafiają do pań, które z wielką precyzją i artyzmem malują na nich piękne wzory. Każda z klas dostała na pamiątkę bombkę wydmuchaną przez wychowawczynię, a każde dziecko bombkę ze swoim imieniem. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Początków Państwa Polskiego. Uczniowie oglądali muzealne ekspozycje i cykl filmów w 3D, dzięki którym pokrótce poznali historię powstania państwa polskiego oraz sylwetki postaci historycznych, takich jak: Mieszko I, Bolesław Chrobry, św. Wojciech. Następnie dzieci wzięły udział w ciekawej lekcji muzealnej. Pracowały w grupach rozwiązując zagadki i wykonując zadania zlecone przez prowadzącą. W rezultacie powstała makieta piastowskiego grodu, wykonana samodzielnie przez uczniów z pudełek.
Do domu dzieci wracały z piosenką na ustach, pełne wrażeń i miłych wspomnień. To były udane mikołajki.

< Dodane przez szkola dnia 7 grudnia 2015 16:22 >