Wycieczka do lasu

03.10.2016 r. klasy: 2b,2c,3a,3c wybrały się na wycieczkę do lasu. W Nadleśnictwie Turek spotkaliśmy się z nadleśniczym Radosławem Szocińskim, który opowiedział mam o leśnych tajemnicach i zaprezentował film edukacyjny pt.” Funkcje lasu.” Podczas przeprowadzonego wywiadu dowiedzieliśmy się jak zbudowany jest las, jakie rośliny i zwierzęta żyją w poszczególnych jego warstwach, co to są pomniki przyrody, dlaczego w lesie należy zachować ciszę. Nauczyliśmy się obliczać wiek drzew, oglądaliśmy zgromadzone eksponaty. Duże zainteresowanie wzbudziła makieta lasu. Kolejną z atrakcji naszej wycieczki był grill integrujący przybyłe klasy.
Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka była udana a dzieci wróciły bardzo zadowolone.

< Dodane przez szkola dnia 5 października 2016 16:56 >