Wycieczka do Łodzi

W dniu 11 grudnia 2015 r. uczniowie z klasy Vb, Vc i VIc pod opieką nauczycieli Sylwii Grzelak, Ani Grzelak i Pawła Grzelaka wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem programu był pobyt w Aquaparku „Fala”. Jego główną atrakcją jest basen ze sztuczną falą oraz zjeżdżalnia z silnym nurtem wody. Wszyscy pełni wrażeń i emocji z pobytu na basenie, zadowoleni i uśmiechnięci wybraliśmy się do Centrum Zabaw, Nauki i Doświadczeń – Experymentarium. Uczniowie poprzez działania empiryczne mogli zgłębiać wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Eksperymenty pokazywane na zasadzie zabawy przyniosły wiele radości i uśmiechu. Każde dziecko mogło samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Każdy mógł zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru. Ale zanim weszliśmy do experymentarium musieliśmy przejść przez Kosmiczny Tunel. To miejsce o długości 6 m i 3 m szerokości, które dostarcza niesamowitych wrażeń. Wchodząc do tunelu mamy wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenia kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł.
Równie przyjemna była dalsza część wycieczki – pobyt w Manufakturze i obejrzenie filmu w reżyserii Christiana Duguaya pt. „Bella i Sebastian II”. Uczniowie poznali historię wychowywanego przez przybranego dziadka – Sebastiana, który z niecierpliwością czeka na powrót swojej ciotki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko Bella wyruszają jej na pomoc. Niebezpieczna wyprawa obfitowała w dramatyczne, ale i zabawne wydarzenia. Pożar lasu, zetknięcie oko w oko z niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka, a przede wszystkim spotkanie z nieznajomym pilotem okazały się dla chłopca i jego psa początkiem zupełnie nowej niespodziewanej przygody. W jej trakcie Sebastian trafił na ślad swego zaginionego ojca. Film wszystkim bardzo się podobał, dostarczył oglądającym wielu wzruszeń.  Uczniowie wrócili do domu zadowoleni i pełni wrażeń.

< Dodane przez szkola dnia 13 grudnia 2015 15:33 >