Wycieczka do Warszawy

25 października 2016 r. uczniowie kl. 2d, 3d pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie gmachu TVP w Warszawie i Centrum Nauki Kopernik. W Telewizji Polskiej zobaczyliśmy to wszystko czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej, ile urządzeń i ludzi je obsługujących potrzeba do nagrania kilkuminutowego programu. Następnie udaliśmy się do studia, gdzie nagrywany jest program „Ziarno” i codzienny blok programowy „Pytanie na śniadanie”. Tam naszym oczom ukazała się sala, widziana zawsze z drugiej strony kamery oraz mnóstwo świateł i monitory. Każdy miał tutaj możliwość usiąść na fotelu prowadzącego program oraz stanąć za kamerą. Ostatnim punktem było muzeum telewizji gdzie zgromadzone były przeróżne sprzęty, rekwizyty używane dawniej do nagrywania.
Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do Turku.

< Dodane przez szkola dnia 28 października 2016 20:29 >