Wycieczka do Warszawy

W dniach 30-31 maja 2022 r. odbyła się wycieczka do Warszawy klasy 3c i 3d. Celem wycieczki było poznanie zabytków, kultury i historii naszego kraju, stolicy oraz okazją do integracji klas po okresie pandemii. W pierwszym dniu wycieczki uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się wiele o najważniejszych miejscach w stolicy dzięki pani przewodnik, która szeroko przedstawiła historię Łazienek Królewskich, oprowadziła po Starym Mieście (Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Archikatedra św. Jana, Stary Rynek z warszawską Syrenką). Ważnym dla uczniów punktem programu była również wizyta na Stadionie Narodowym. W drugim dniu wycieczki uczniowie poznali historię oraz dzieje przepięknej i niepowtarzalnej rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Zachwycali się otaczającym pałac malowniczo ukształtowanym ogrodem. W fabryce cukierków dzieci poznały etapy powstawania słodyczy, a następnie własnoręcznie wykonały swojego lizaka. Następnie uczniowie odbyli wizytę edukacyjną w Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

< Dodane przez szkola dnia 4 czerwca 2022 16:05 >